ساعت 15:45

پانزدهمین جلسه اتاق فکر شورای ملی مبلمان در محل بازار بزرگ ایران (ایران مال) برگزار گردید

پانزدهمین جلسه اتاق فکر شورای ملی مبلمان در محل بازار بزرگ ایران (ایران مال) برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی شورای ملی مبلمان
پانزدهمین جلسه اتاق فکر شورای ملی مبلمان در محل بازار بزرگ ایران (ایران مال) برگزار گردید
پانزدهمین جلسه اتاق فکر شورای ملی مبلمان با حضور پیشکسوتان ، اساتید و فعالان اقتصادی در محل بازار بزرگ ایران ( ایران مال) برگزار شد این جلسه با حضور تنی چند مدعوین از فعالان محترم صنف و صنعت و دانشگاه، همزمان با برگزاری  نمایشگاه های هدکس و کیتکس در ایران مال برگزار شد. حاضرین محترم در ادامه مباحث مربوط به ارتباط صنعت مبلمان با دانشگاه نظرات خود را ارائه نمودند. در این جلسه موضوعات و پیشنهادات ارزشمندی مطرح گردید که ذیلا برخی از آنان برشمرده می شوند:

-         برای ایجاد ارتباط موثر، فعالان صنف و صنعت باید خواسته های ناشی از مشکلات جاری را به دانشگاه ها ارائه نمایند. و دانشگاه ها نیز با بهره گیری از اساتید و پژوهشگران و با کمترین هزینه بررسی های لازم را انجام و پاسخ دهند( سیستم کششی).

-         مباحث کلان استراتژیک صنف و صنعت با روش های آینده پژوهی و بررسی فرصت ها، تهدیدات و... را نیز از سوی دانشگاه ها به صنف و صنعت داده شود( سیستم فشاری).

-         شورای ملی مبلمان با ایجاد یک سیستم، برای هر دو روش فوق روش های اجرایی و پیگیری را تنظیم و اقدام کند.

-         انجمن های علمی صنعت چوب و مبلمان می توانند به عنوان رابط تخصصی بین دانشگاه ها و صنف و صنعت اقدام نمایند .

-         برای توانمند سازی فرغ التحصیلان دانشگاه در اجرا، همکاری آموزشی مراکز تولیدی و دانشگاه ها اجتناب ناپذیر است، لذا باید روش های همکاری تعریف و اقدام شود.

-         برای اعلام نیازهای صنف و صنعت به دانشگاه ها، از طریق وزرات علوم، تحقیقات و فناوری سامانه هایی راه اندازی شده است ولی برای تجمیع آن و اعلام به مراکز علمی یک دیتا بیس تهیه شود.

-         در نمایشگاه های مبلمان برنامه های توانمند سازی و معرفی ظرفیت های متخصصان، فلرغ التحصیلان و دانشجویان پیش بینی و اجرا شود.

-         برای ایجاد قابلیت کاری فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با صنف و صنعت، موارد روانشناسی، جامعه شناسی، مدیریت در آموزش ها پیش بینی گردد.

-         مراکز آموزشی و دانشگاهی در ارائه آموزش ها از استادکاران با تجربه صنعت بهره گیری نمایند.

-         از صاحبان صنایع در جلسات دفاعیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دعوت به عمل آید.

-         برنامه های پیشنهادی در یک جمع کوچکتر تبدیل به برنامه های اجرایی شده، و شورای ملی مبلمان روند اجرا را آغاز نماید.

دبیرکل محترم شورا نیز با تشکر از حضور و ارائه نظرات ارزشمند از حاضران با جمعبندی موضوعات ارائه شده، خواستار ورود به به دوره اجرا شدند.