28 مهر 1397 ساعت 9:48:33

متن سخنرانی رئیس کنفدراسیون جهانی مبلمان (کافا)

متن سخنرانی رئیس کنفدراسیون جهانی مبلمان (کافا)
روابط بین الملل شورای ملی مبلمان خبر داد
متن سخنرانی رئیس کنفدراسیون جهانی مبلمان (کافا)
رئیس کنفدراسیون جهانی مبلمان با تشکر از اعتماد اعضاء به اتحادیه مبلمان ملی چین و نیز حمایت از انتخاب ایشان بعنوان ریاست این کنفدراسیون تشکر و قدردانی کرد و در ادامه سخنانش اعلام نمود.
مهمانان محترم، نمایندگان، خانم ها و آقایان و دوستان عزیز، ریاست کنفدراسیون جهانی مبلمان برای من باعث افتخار است. از اعتماد شما به اتحادیه مبلمان ملی چین و نیز از حمایت شما در انتخاب ریاست کنفدراسیون جهانی مبلمان سپاسگزارم.  من به طور کامل از مسئولیت های این سمت آگاه هستم و برای انجام این وظایف و برآورده کردن انتظاراتان، نهایت تلاشم را خواهم کرد.
تعامل، اقتصاد جهانی را توسعه می دهد و این توسعه و پیشرفت، نیازمند همکاری با یکدیگر است. پس در نهایت، همکاری می تواند منجر به رفاه شود. کنفدراسیون جهانی مبلمان متعهد است تا تبادل و همکاری بین اقتصادهای متفاوت در مناطق مختلف جهان را بهبود دهد و بنابراين پایه محکمی برای رونق و موفقیت مشترک صنعت مبلمان ایجاد کند. این سازمان با جهانی شدن اقتصاد و نیاز مدرن برای ایجاد یک سیستم جهانی همگام است.
امروز، بیش از چهل سازمان از سراسر دنیا با هدف ایجاد یک راه آتی توسعه و پیشرفت صنعت مبلمان جهان، گرد هم آمده اند. ما به تبادل و اعتماد متقابل توجه خواهیم کرد. در حالی که به دنبال منافع مشترک و ایجاد فرصت های توسعه برای یکدیگر هستیم، باید نقش خود را در ساختن صنعتی پایدار، سالم و با شکوه ایفا کنیم.
کارهایی که باید در آینده انجام دهیم، به شرح زیر است:
1.      تبادل فرهنگی برای اعتماد و یادگیری متقابل: مبلمان دارای سابقه طولانی در جهان است و صنایع دستی در حال توسعه، باعث ایجاد تنوع فرهنگی مبلمان می شود. ما می توانیم نمایشگاه های مبلمان، کارگاه های طراحی، جلسات بین سازمان های بین المللی و سایر فعالیت های فرهنگی را به منظور  تبادل و درک عمیق میان فرهنگ های مختلف، برگزار کنیم.  ما همچنین می توانیم اتاق فکرهای تخصصی برای توسعه صنعت مبلمان جهان راه اندازی کنیم. با دعوت از محققان صنعت، کارشناسان تولید، طراحان و دیگران، می توانیم این صنعت را به مهارت و تخصص پیوند بزنیم. علاوه بر این، می توانیم یک پلت فرم ارتباطی برای موسسات آموزش عالی مرتبط با مبلمان در سراسر جهان ایجاد کنیم. از طریق همکاری هایی مانند آموزش استعدادهای درخشان، نوآوری آموزشی و ادغام تولید صنعتی، آموزش و پژوهش، می توانیم به بین المللی کردن موسسات آموزش عالی مرتبط با مبلمان در جهان کمک کنیم. با انجام کامل این امور، شرایط مطلوب برای یادگیری متقابل فرهنگ یکدیگر ایجاد می شود.
2.      نیاز به نوآوری و ارتقاء برای افزایش استانداردهای صنعتی : ما بایستی نوآوری و ارتقاء کار را برای توسعه صنعت مبلمان جهان، با هم پیوند بزنیم. برای انجام این امر، سه وظیفه وجود دارد. گام اول برای شروع، ایجاد یک سیستم برنامه ریزی در صنعت مبلمان جهان برای اتصال استراتژی های توسعه صنعت در کشورهای مختلف است. بنابراین می توان یک شبکه توسعه صنعتی جهانی تشکیل داد. در گام بعد، به یک تیم متخصص برای کشف فن آوری های جدید، الگوهای صنعتی و فرم های کسب و کار، نیروهای اقتصادی جدید و مسیرهای توسعه نیاز داریم. گام آخر و مهم این است که باید در تهیه و تدوین استانداردهای بین المللی مبلمان به منظور بهبود استانداردهای صنعتی در کشورهای مختلف شرکت کنیم و تضمین کنیم که استانداردهای خوبی برای حمایت از توسعه صنعتی با کیفیت بالا وجود دارد. ما باید حس ضرورت و تداوم را برای تشویق همکاری بین صنایع مبلمان در سراسر جهان داشته باشیم تا این صنعت به کیفیت و کارایی بالا و پایداری هدایت شود.
3.      تقویت ارتباطات تجاری برای ایجاد یک محیط کسب و کار دوستانه: ما نیازمند بهبود سیاست های ارتباطی و ارتباط صنایع برای همکاری های اقتصادی هستیم.  چنین کارهایی مستلزم این است که ما پروژه های قابل اجرایی را در زمینه هایی مانند تحقیق و توسعه، تولید، فروش، ایجاد پلت فرم های همکاری و تشویق تلاش های مشترک انجام دهیم؛ ما مذاکرات تجاری و ظرفیت همکاری بین نمایشگاه های بین المللی مبلمان از جمله نمایشگاه مبلمان میلان (Salone Internazionale del Mobile) ، Imm کلن، High Point Market ، نمایشگاه بین المللی مبلمان چین (گوانگژو) را تسهیل می کنیم. با IKEA،  Red Star Macalline, Easyhome  و دیگر شرکت های بین المللی مبلمان  و هم چنین شرکت هایی مثل Alibaba ، Amazon, JD.com  و دیگر خرده فروشان آنلاین کار می کنیم. با شهرک ها و  خوشه های صنعتی محلی به منظور تجارت بین المللی و همکاری با ظرفیت مناسب، ارتباط برقرار می کنیم که این امر به کشورها و مناطق کمک می کند تا منابع بازار و فرصت های توسعه و سرمایه گذاری را به اشتراک بگذارند.
4.      تعادل و توازن توسعه و پیشرفت برای رسیدن به موفقیت مشترک: موفقیت مشترک ما در گرو همکاری است چون چندقطبی سازی جهانی و ساختارهای صنعتی مبلمان متمایز پایه هایی برای نتایج برد-برد هستند. ما باید چالش ها را با توجه به پیشرفت های آینده ببینیم و تلاش ها را برای ارتقای همکاری بین صنایع مبلمان در سراسر جهان انجام دهیم. همکاری دو جانبه، سه جانبه یا چند جانبه مطلوب است. ما باید با سازمان های  مبلمان در کشورهای مختلف کار کنیم تا به مناطق توسعه یافته فرصتی برای رهبری این صنعت جهانی و تحریک رشد در مناطق نوظهور را بدهیم. به این ترتیب کل این صنعت جهانی می تواند در حال توسعه باشد. بایستی شرکت های کوچک را تغییر و ارتقا داده تا زنجیره صنعتی بتواند کامل شود. من معتقدم که ما می توانیم سطح صنعت مبلمان جهان را ارتقا داده و به موفقیت مشترک دست یابیم.
 
 
خانم ها و آقایان، دوستان عزیز
بایستی به اصول برابری، منافع متقابل و همکاری برد-برد در راه جهانی شدن اقتصادی صنعت مبلمان، پایبند باشیم. با حفظ چشم انداز و پیروی از روند صنعتی ساختن اقتصاد آزاد می توانیم افزایش متداوم سطح صنعت مبلمان در جهان را رقم بزنیم.
صنعت مبلمان جهانی بهتر، به کار سخت ما و همکاری فعال و عملگرا متکی است. ما به نظرات از سراسر دنیا گوش فرا می دهیم و پروپوزالی کامل برای ساخت یک جامعه جامع جهانی مبلمان ایجاد می کنیم.
 
من برای این سفر با شما به سوی آینده ای درخشان هیجان زده ام!