پیامبر اکرم (ص) میفرمایند: مومن، همواره در جستجوی حکمت است.

پربازد یترین ها
/ سرویس اخبار سایت
کد خبر : 71169
تاریخ خبر : 1397/08/26 4:54 ب ظ
روابط عمومی شورای ملی مبلمان:
هشتمین جلسه اتاق فکر شورای ملی مبلمان در روز سه شنبه مورخ 22/8/1397 در محل اتاق بازرگانی ایران با موضوع استارت آپ ها در صنف و صنعت مبلمان و دکوراسیون برگزار شد .
در ابتدای جلسه جناب آقای علیخانی دبیرکل محترم شورا با اشاره به وسعت فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و رشد روزافزون کسب و کارهای اینترنتی ، مواجه شدن فعالان اقتصادی با این نوع کسب و کار را غیر قابل اجتناب دانست و اظهار داشت : امروزه در کشورهای مختلف شاهد فعالیت موفق تعداد بی شماری از انواع استارت آپ ها هستیم . برخی از این کسب و کارهای نوپا تنها در طول چندسال توانسته اند گردش مالی بسیاری را فراهم نمایند . لذا با توجه به روند های موجود در فضای فن آوری اطلاعات و توسعه فرایند اقتصاد مبتنی بر دانش و خلاقیت ، پیش بینی روند رو به رشد استارت آپ ها کاملا معقول و طبیعی به نظر می رسد . بر همین اساس آشنایی با فرآیند ایجاد و فعالیت استارت آپ ها از الزامات غیر قابل اجتناب فعالان اقتصادی خواهد بود در این راستا شورای ملی مبلمان و دکوراسیون اقدام به برگزاری این نشست نموده است . در ادامه جلسه جناب آقای دکتر مقدم فارغ التحصیل دکترای IT از دانشگاه استرالیا و رئیس اسبق فن آوری اطلاعات توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری با اشاره به نقش فناوری های نوین در بازارهای جهانی و تاثیر استارت آپ ها در فعالیت های اقتصادی اظهار داشتند : با توجه به شرایط موجود کشور ضرورت ایجاد استارت آپ های مبلمان و دکوراسیون را برای تداوم فعالیت های تولیدی و تجاری در داخل کشور و صادرات به دیگر کشورها را اجتناب ناپذیر دانست. ایشان همچنین پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم برای راه اندازی و فعالیت استارت آپ های مبلمان و دکوراسیون را مطرح نمود تا شرایط تولید، عرضه داخلی و صادرات را با توانمندی بیشتر بهبود یابد. وی ضمن اشاره به برخی استارت آپ هایی که هم اکنون در ایران فعال هستند، اعلام کرد با هماهنگی و تشکیل کنسرسیوم دغدغه های مربوط به تجارت خارجی از جمله تامین مواد اولیه و صادرات مبلمان و دکوراسیون و دریافت و پرداخت ارز را می توان از بین برد.
در ادامه جلسه نمایندگان تشکل های عضو شورا و سایر فعالان صنف و صنعت ضمن برشمردن بخشی از فعالیت های خود به تداوم این جلسات برای دست یابی به روش های همکاری و پیشرفت بیشتر فعالیت های خود تاکید نمودند. حاضرین در جلسه سوالات خود را در مورد مطالب مطرح شده جناب آقای دکتر مقدم را ارایه نمودند که در پایان جلسه نیز به برخی از سوالات پاسخ داده شد .
با توجه به استقبال نمایندگان تشکل ها و درخواست های ارائه شده مقرر شد این موضوع در جلسات بعدی اتاق فکر نیز طرح و مباحث تکمیل گردند، ضمن اینکه برای تداوم بحث های تخصصی کارگروه هایی با حضور کارشناسان استارت آپ های موجود و نمایندگان IT تولیدکنندکان و عرضه کنندگان تشکیل گردند.

 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :