امام حسین (ع) میفرمایند: از نشانه های عالم، نقد سخن و اندیشه خود و آگاهی از نظرات مختلف است.
/ سرویس اخبار سایت
کد خبر : 71144
تاریخ خبر : 1397/06/10 1:24 ب ظ
رئیس بسیج اصناف و بازاریان کشور تشریح کرد

ثبات و شفافیت قوانین و مقررات ویژگی اول اقتصاد امن است و باید در اقتصاد امن قوانین شفاف، روشن و غیر قابل تفسیر باشد.

غلامرضا حسن‌پور امروز در نشست هم‌اندیشی بسیج و اقتصاد امن که در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، گفت: امنیت مقوله بسیار مهمی است و باید اقتصاد ما امن باشد.

 

رئیس بسیج اصناف تجار و بازاریان کشور افزود: مقام معظم رهبری می‌فرمایند وقتی در اقتصاد همه چیز در محور نفت می‌چرخد اقتصاد ناامن است.

 

وی اظهارداشت: ما یکی از امن‌ترین نقاط دنیا محسوب می‌شویم ولی امنیت به همین خلاصه نمی شود و از مباحث مهم ما امنیت اقتصادی است.

 

حسن‌پور در ادامه با بیان اینکه اقتصاد امن ۵ ویژگی دارد، گفت: ثبات و شفافیت قوانین و مقررات ویژگی اول اقتصاد امن است و باید در اقتصاد امن قوانین شفاف، روشن و غیر قابل تفسیر باشد.

 

رئیس بسیج اصناف تجار و بازاریان کشور اظهارداشت: تضمین حقوق مالکیت توسط دولت ویژگی دوم اقتصاد امن است وقتی اقتصاد امن باشد فعالیت‌های اقتصادی باید توسط دولت تضمین شود یعنی یک فعال اقتصادی باید به دستگاه حاکمیتی اعتماد کامل داشته باشد تا اقتصاد امن اتفاق بیفتد.

 

وی در ادامه به ثبات اقتصاد کلان اشاره کرد و گفت: ویژگی سوم اقتصاد امن ثبات اقتصاد کلان است که در این ویژگی باید به نرخ ارز، نرخ تورم، اشتغال و سرمایه‌گذاری با ثبات توجه شود.

 

حسن‌پور اظهارداشت: وقتی اقتصاد امن است که تکانه‌های بیرونی نتواند زندگی مردم و فعالان اقتصادی را دچار اخلال کند این در حالیست که اتکا به فروش نفت مخالف اقتصاد امن است.

 

رئیس بسیج اصناف تجار و بازاریان کشور اظهارداشت: شفافیت و سلامت اداری و مالی ویژگی چهارم اقتصاد امن به شمار می‌رود به طوریکه نباید رانت اطلاعاتی در کشور وجود داشته باشد و باید همه درآمدهای ما شفاف باشد، فرار مالیاتی باید به حداقل کاهش یابد و باید اعمال نفوذ، رشوه و قاچاق از بین برود تا اقتصاد امن به وجود بیاید.

 

حسن‌پور فرهنگ وفای به عهد و صداقت را ویژگی پنجم اقتصاد امن عنوان کرد و گفت: اگر در سیستم بانکی اتفاقی می‌افتد و مردم را به کاری دعوت می‌کنند باید در آن صداقت حرف اول را بزند.

 

وی اظهارداشت: بخشی از تحقق اقتصاد مقاومتی به این ۵ ویژگی وابسته است.

 

حسن‌پور گفت: بسیج اصناف اعلام می‌کند که جهت ایجاد اقتصاد امن در همه بخش‌های خصوصی درگیر هستند و بسیج به عنوان یک نیروی مردمی به دولت عرض می کند که آمادگی کامل و ۱۰۰ درصدی دارد که از ظرفیت‌های بسیج استفاده شود و امیدواریم دولت در این موضوع یاری کند تا ما از این گردنه سخت اقتصادی عبور کنیم و بلاشک عبور خواهیم کرد.

 

وی افزود: واقعیت این است که وضعیت ما از زمان جنگ و اوایل انقلاب بدتر نیست و فقط نیاز به مدیریت جهادی و تغییر رویکرد در این شرایط داریم.
به نقل از /www.farsnews.com

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :