پیامبر اکرم (ص) میفرمایند: مومن، همواره در جستجوی حکمت است.

/ سرویس اخبار سایت
کد خبر : 71049
تاریخ خبر : 1396/09/12 11:14 ق ظ
معاون وزیر صنعت، در کنفرانس تجارت جهانی طراحی؛
 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: می توان با استفاده از مدیریت تجارت در بخش بین الملل، تولید فکر تا ایده از تولید تا بهره برداری، فرایند تولید و فروش را ساماندهی کرده و سهم بیشتری از بازار داخلی، منطقه ای و بین الملل به دست آورد.
 
محسن صالحی‌نیا در دهمین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی طراحی، دکوراسیون و صنایع وابسته خاطرنشان کرد: وابستگی این صنعت به این صنایع کوچک و صنوف خدماتی و ارزش افزوده ای که در زنجیره تامین خود ایجاد می کند از صنایع مهم است و حدود 8 هزار واحد در این صنعت مشغول به کار هستند که بخشی از انها واحدهای کوچک و بخش دیگری واحدهای متوسط هستند که عمدتا در شهرکهای صنعتی مشغول به فعالیتند.
 
وی ادامه داد: بر اساس براوردها 70 هزار نفر اشتغال در این صنعت وجود دارد که 56 هزار نفر آن در واحدهای صنفی و 24 هزار نفر در واحدهای صنعتی مشغول به کارند.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در جهت حمایت از این واحدها سیاست های واحدی وجود دارد و با تشکلهای موجود در این بخش تلاش می شود تا از بهبود تولید، تجارت و صادرات در این صنعت حمایت شود.
 
صالحی‌نیا با بیان اینکه این کنفرانس در سطح بین المللی برگزار شده و در زمینه های مختلف از تولید، برندسازی و خدمات برنامه ریزی های مختلفی پیش بینی شده است عنوان کرد: مخاطبین این حوزه با ایجاد کارگاه های آموزشی اهدافی را دنبال می کنند و در تلاش هستند ضمن ارتقا ارزش افزوده و اشتغال پویایی لازم را برای این صنعت فراهم کنند.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت کسب بازارهای منطقه ای و بین المللی گفت: تاسیس موزه مبل، ارتقا شبکه توزیع، همکاری با مرکز آموزش بین الملل و تشکیل شورای مبلمان از دستاوردها و اهدافی است که در بحث توسعه صنعت طراحی، دکوراسیون، مبلمان و صنایع وابسته مورد پیگیری قرار گرفته و توفیق هایی به دست آمده است.
 
صالحی‌نیا خاطرنشان کرد: می توان با استفاده از مدیریت تجارت در بخش بین الملل، تولید فکر تا ایده از  تولید تا بهره برداری، فرایند تولید و فروش را ساماندهی کرده و سهم بیشتری از بازار داخلی، منطقه ای و بین الملل به دست آورد.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه وزارت صنعت به عنوان دستگاه سیاست‌گذار بخش تولید و با توجه به نقشی که در توسعه صنایع دارد برنامه هایی را برای توسعه صنعت دکوراسیون، طراحی، مبلمان و صنایع وابسته در دست برنامه ریزی دارد عنوان کرد: بحث آموزش، استفاده از ظرفیتهای ملی، ساماندهی مجموعه تامین با همکاری تشکلهای اتاق بازرگانی و اصناف از جمله برنامه ریزی ها به این منظور است و در این راستا مزیت هایی برای تامین منابع، تسهیلات و حمایت ویژه از صادرات پیش بینی شده است .
 
صالحی‌نیا خاطرنشان کرد: با هدف حمایت جدی از صادرات احکام و برنامه هایی برای سال آینده در نظر گرفته شده که با تصویب مجلس اجرایی خواهد شد.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد سامانه هماهنگ در ارتباط با واحدهای کوچک و متوسط خبر داد و افزود: در قاعده تجارت بین الملل بحث هایی مانند تعرفه و تنظیم روابط به منظور استفاده کردن فعالیتهای اقتصادی نقش مهمی در ایفای برنامه های واحدهای تولیدی خواهد داشت.
برچسب ها :
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :