امام حسین (ع)می فرمایند: از نشانه های عالم، نقد سخن و اندیشه خود و آگاهی از نظرات مختلف است.
/ سرویس اخبار سایت
کد خبر : 70997
تاریخ خبر : 1396/05/23 1:32 ب ظ
شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته برگزار کرد
سومین نشست هم اندیشی تشکل های ملی و استانی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته روز سه شنبه ۲۷ تیرماه ۹۶ توسط شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته در سالن اجتماعات بازار مبل ایران شماره ۳ برگزار گردید.
جناب آقای مظفر علیخانی دبیر کل محترم شورای ملی مبلمان ، دکوراسیون و صنایع وابسته در بیانات ابتدایی خود اظهار نمودند:
شورای ملی مبلمان در سال 1396 اقدامات بزرگی را در پی چشم انداز ترسیم شده از سوی مهندس علی انصاری در دستور انجام دارد که از آن میان برنامه ریزی جهت برگزاری دهمین دوره کنفرانس تجارت جهانی ( دکو 2017 ) است . همچنین است برخی دیگر از اقدامات این فهرست : ایجاد بانک اطلاعات و مرکز جامع آمار صنف و صنعت چوب ، مبلمان و دکوراسیون .
همکاری در پروژه تدوین استراتزی و سند چشم انداز صنف و صنعت چوب ، مبلمان و دکوراسیون که به عنوان نقشه راه، فاز نخست آن به مدیریت دکتر رامین سمیع زاده ، عضو هیات مدیره و دبیرانجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون در سال گذشته به انجام رسید و مبنای حرکت های پس از آن خواهد بود .
هدف گذاری جهت شناسایی و معرفی برترین تولیدکنندگان در رسته های گوناگون در قالب یکصد شرکت برتر از طریق برپایی سامانه امتیازدهی و با هدف ایجاد شفافیت در بازارشناسی و زمینه سازی برای مصرف کنندگان در ایران و خارج از کشور .
در ادامه جناب آقای غلامرضا سلیمانی ، معاون محترم سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ابراز نمودند:
بازار تولیدات و مبادلات جهانی در عرصه مبلمان ارزشی نزدیک به 440 میلیارد دلار را نشان می دهد . این ظرفیت ، زمینه ای است که انگیزه های بسیاری را در ایران به عنوان کشوری که زمینه های سنتی را در ایران به عنوان کشوری که زمینه های سنتی هنرهای کاربردی و اینگونه تولیدات را در خود دارد ، می آفریند .
می بایست با ایجاد و تقویت خوشه های صنعتی در این حوزه و همچنین پیاده سازی جدی آموزش های صنفی و صنعتی، چنین آمادگی هایی را در سطح جهانی افرید .
هم اکنون ظرفیت های بسیاری در کشور همسایه – عراق – از طریق مذاکراتی که در سطح وزارت کار عراق صورت یافته در زمینه تولید قطعات ، مونتاژ ، نصب و ارایه خدمات در این کشور فراهم است .
 
سپس جناب آقای جهانبخش سنجابی ، سرپرست محترم پژوهشگاه استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران :
اولین گام برای توسعه صادرات ، استاندارد سازی محصولات است .
پیشنهاد می کنم کارگروه مشترک شورای ملی مبلمان و سازمان ملی استاندارد با هدف تحقیقات بازار و ظرفیت های داخلی و همچنین بررسی رویکردهای ضروری در زمینه صادرات تشکیل شود .
در ادامه جناب آقای دکتر رامین سمیع زاده، عضو هیات مدیره و دبیر انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون پیرامون مشکلات صنف و صنعت و همچنین در خصوص صادرات و واردات مطالبی را اشاره نموده و همچنین همکاران صنفی از استانهای مختلف پیشنهاداتی را ارائه نموده که مورد توجه مدعوین محترم گردید.

 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :