پیامبر اکرم (ص) میفرمایند: مومن، همواره در جستجوی حکمت است.

پربازد یترین ها
/ سرویس اخبار سایت
کد خبر : 50755
تاریخ خبر : 1395/09/22 10:13 ق ظ
در کارگاه آموزشی استادعباس افتخاری، هنرمند دانشگاه هنر تهران:
در نهمین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی مبلمان ،طراحی،هنر ،دکوراسیون و صنایع وابسته  نه تنها چهره های برجسته بین المللی در حوزه مبلمان و دکوراسیون حضور دارند بلکه یکی از هنرمندان این مرز و بوم به نام دکتر عباس افتخاری نیز از مهمانان برجسته این کنفرانس است.
به گزارش روابط عمومی شورای ملی مبلمان دکوراسیون و صنایع وابسته، دکتر عباس افتخاری امسال در نهمین کنفرانس دکو2016 با برگزاری کارگاه آموزشی با موضوعیت خانه های چوبی تجارب خودرا در اختیار فارغ التحصیلان ، دانشجویان و علاقه مندان به این حوزه قرار میدهد.
گفتنی است ،در این کارگاه آموزشی چرایی استفاده از خانه های چوبی ،انواع خانه های چوبی ،مزیت های استفاده از چوب در خانه ها بررسی می شود.
براساس مزیت های استفاده از خانه های چوبی می توان گفت؛ ذخیره انرژی بالا، کاهش ورود هوای سرد به خانه ها و افزایش میزان گرمایش ، قابلیت ساخت طبقات اضافی و سبک ، ضد زلزله ومقاومت بالا در برابر طوفان که این مزیت در ایران بسیار مهم است و استفاده از مواد تجدید پذیر در خانه های چوبی از جمله مزیت های ساخت این خانه به شمار می رود.
استفاده از خانه های چوبی مزیتهای دیگری نیز دارد و آن اینکه ،خانه های چوبی یکی از دوستداران محیط زیست است.به عنوان مثال تنها خانه چوبی تهران به دست این هنرمند ساخته شده است، به طوری که حداقل بخشی از انرژی‌های مورد استفاده در این سازه را از طبیعت گرفته اند. برای مثال، بخش عمده‌ای از آب گرم مصرفی آن از طریق پنل‌های خورشیدی است.
بخشی از برق مصرفی در محوطه باز بیرون ساختمان هم از خورشید به دست می‌آید. آبیاری‌های قطره‌ای هم از طریق تفکیک آب خاکستری پساب‌های تولید شده در خانه انجام می‌شود. از طرف دیگر در سیر انرژی، همه استانداردهای ملی ساختمان را می توان رعایت کرد. سیستم گرمایشی خانه از کف و تمام شیشه‌ها دوجداره است. درنهایت میتوان گفت ساخت خانه های چوبی نه تنها زیبایی های بی شماری دارد بلکه معماری آن نیز  از جذابیت و ویژگی های خاصی برخوردار است.همچنین ساخت رستوران چوبی در یکی از بوستان های تهران یکی از نمونه های خانه های چوبی به شمار می رود که به دست این استاد هنرمند کشور ساخته شده است.
دکتر عباس افتخاری عضو هیئت علمی دانشگاه هنراست و ی بنیان گذار و مدیر عامل شرکت هلدینگ دانش بنیان هنر مهندسی قرن مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بوده که در زمینه های معماری دکوراسیون داخلی، طراحی صنعتی ،مجسمه سازی صنایع دستی و فعالیت های نوآورانه ، فعالیتی ویژه را دارد.
دکتر افتخاری دارای سابقه بسیاری است و از جمله پیشکوستان این عرصه است که در نهمین کنفرانس بین المللی دکو2016 در خصوص سازه های چوبی و ساخت آنها برای علاقه مندان،فارغ التحصیلان و دانشجویان کارگاه آموزشی برگزار خواهد کرد.
برچسب ها :
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :