پیامبر اکرم (ص) میفرمایند: مومن، همواره در جستجوی حکمت است.

پربازد یترین ها
/ سرویس اخبار تشکل ها
کد خبر : 30288
تاریخ خبر : 1394/12/19 11:08 ق ظ
اهتمام به تقویت تولید انبوه و تجاری مشارکت در افزایش اشتغال  و جذب سرمایه گزاری مولد خارجی و تلاش به منظور تحقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی از جمله اولویت های شورای ملی مبلمان و دکوراسیون وصنایع وابسته است .
علی انصاری رئیس شورای ملی مبلمان و دکوراسیون و صنایع وابسته در نشست سالانه هم اندیشی تشکل ها و اتحادیه های ملی و استانی 21 استان صنف و صنعت مبلمان، دکوراسیون و صنایع وابسته در مجموعه یافت آباد ضمن اظهار مطلب فوق افزود: توجه ویژه به اضلاع مثلث توسعه یعنی دانش، روش و ابزار باید مطمح نظر تمامی فعالان صنایع کوچک و زود بازده باشد، به این معنی که مضاف بر تقویت بنیان های دانشی و دانش بنیان کردن صنایع کوچک و زود بازده باید به سمت نوین سازی روش های تولید، بازاریابی، تجارت  بین الملل و فتح بازارهای منطقه برویم که این رویکرد مستلزم نوسازی ابزار آلات تولید واستفاده از تکنولوژی  پس دیجیتال است ... ماشین آلات کنونی مورد استفاده در این صنعت مربوط به ده های گذشته و دوره پیش دیجیتال هستند و با این ماشین آلات نمی توان به رقابت موثر با رقبای مجهز به تکنولوژی های نوین پرداخت. وی الزامات درون زا وبیرون زا و برون نگر شدن اقتصاد ملی را، اتخاذ وحدت رویه، همسویی در سیاست گزاری و اجرا و تعامل به منظور مثبت شدن تراز تجاری را از جمله ماموریت های راهبردی صنف و صنعت مبلمان و دکوراسیون و صنایع وابسته در سال آینده دانست و گفت: در شرایط پس تحریم حق انتخاب تکنولوژی ،انتخاب شریک تجاری وانتخاب مشتری داریم و باید به همان اندازه که برای جذب سرمایه گزاری خارجی و استفاده از تکنولوژی های نوین تلاش می کنیم به ظرفیت های اقتصاد ملی برای ایجاد اشتغال و تولید ثروت و رونق اقتصادی بکوشیم و در کنار اینها علاوه بر برگزاری نمایشگاه های تخصصی مبلمان منزل، اداری، کودک و نوجوان، نمایشگاه های تخصصی ماشین آلات مدرن و مجهز دنیای امروز را در کشور برگزار کنیم.
انصاری در پاسخ به انتقادات مکرر و متعدد روسای تشکل های استانی در خصوص افزایش رقم مالیات بر اصناف گفت: اولا حسب فرموده مقام معظم رهبری ، پرداخت مالیات یک فریضه است و همه ما در مدار اطاعت از رهبری به این مهم توجه و اهتمام داریم، ولی اگر انتقاداتی به نحوه محاسبه و یا چگونگی پرداخت مالیات است، موظفیم با پرهیز از جنجال و انتقادهای هیجانی، موضوع را از طریق شورای ملی مبلمان، دکوراسیون و صنایع وابسته با مسئولان و مقامات ارشد مالی و مالیاتی مطرح و برای رفع و حل آن چاره جویی کنیم. اما این را باید همه مد نظر قرار دهیم که ترویج و نهادینه سازی فرهنگ مالیاتی، از پیش نیازهای توسعه و از جمله راه های جداشدن از درآمدهای فروش نفت و مواد زیرزمینی است.
وی در پایان سخنان خود به انتقاد از فراوانی و نابسامانی برگزاری در نمایشگاه در تهران و سایر نقاط کشور پرداخت و گفت: برگزاری نمایشگاه استاندارد و آداب خاص خود را دارد و شایسته نیست که افرادی با سوء استفاده از خوشناسی این صنف و صنعت، فروشگاه های سیار خود را نمایشگاه بنامند و در هر موقعیت و با هر کیفیت نمایشگاه برگزار کنند. وی با تقدیر ازاقدام شهرداری تهران در انتقال محل دائمی نمایشگاه های بین المللی به شهر آفتاب، ابراز امیدواری کرد که از سال اینده با توجه به گسترش تعاملات تجاری، نمایشگاه هایی شایسته شان فعالان و صنعتگران ایرانی و صنوف و صنایع مختلف در محل دائمی نمایشگاه ها برگزار شود.
در این مراسم مهندس یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل و رئیس هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران ضمن اعلام حمایت قاطع دولت از توسعه صنعتی به طور عام و صنایع کوچک به طور خاص با اشاره به تعداد شهرک ها ، نواحی و خوشه های صنعتی، از برند سازی، نوآوری، هماهنگی و مشارکت صنایع کوچک در روند توسعه صنعتی کشور به عنوان اولویت های مورد انتظار دولت نام برد.
دکتر تعقلی مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک نیز در این مراسم اعلام نمود: این صندوق با موجودی مطمئن خود آمادگی دارد با حمایت مادی مستمر از فعالان صنایع کوچک در مبادلات و معاملات داخلی و خارجی، وظایف خطیر خود را در این مقطع حساس ایفا نماید.
در ادامه روسای اتحادیه ها و تشکل های صنف و صنعت مبلمان، دکوراسیون و صنایع وابسته از استان های اصفهان، قم و خراسان رضوی به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند. 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :